logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Заходи національно-культурних товариств Полтавської області (березень-травень 2017 р.)

. Опубліковано у Національності та релігії

18 березня у прес-центрі Полтавського художнього музею ім. Миколи Ярошенка відбулась презентація книги Венери Ріттер (Гаспарян) «Сімейні цінності та традиції. Їх вплив на життя кожного з нас». У книзі показано основні традиції вірменського народу ХІХ століття, а також проілюстровано сучасні вірменські звичаї, які розкриваються у поєднанні з українськими традиціями. Участь у заході взяли представники вірменської громади, керівництво Управління культури облдержадміністрації. Захід організовано вірменською громадською організацією «Урарту». Дві тисячі екземплярів книги вийшли друком за підтримки Союзу вірмен України.

19 березня у Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбувся концерт єврейського ансамблю «Харків Клейзмер Бенд», який створено на базі Єврейського культурного центру «Бейт Дан».

7 квітня у Полтаві за ініціативи вірменської громадської організації «Урарту» відбулося національне свято – День материнства і краси. Запрошені представники вірменської та інших громад національних меншин, громадськості, обласної влади мали змогу переглянути творчі номери аматорських колективів.

12 квітня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського презентували книгу Аліма Алієва та Севгіль Мусаєвої «Незламний: Мустафа Джемілєв», яка вийшла нещодавно у видавництві «Віват». У книзі зібрані понад 50 годин інтерв’ю, записаних протягом 2014—2016 років у декількох країнах, від анексії Криму до перемоги Джамали на Євробаченні, що супроводжуються художніми частинами та коментарями відомих особистостей.

24 квітня представники вірменської громадської організації «Урарту» у Полтаві здійснили автопробіг та покладання квітів до пам’ятного знаку Хачкар з нагоди чергової річниці геноциду вірменського народу 1915 року в Османській імперії. Панахиду за жертвами провів священик Полтавської єпархії УПЦ КП Микола Храпач.

9 травня у Полтаві з нагоди відзначення в Україні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні єврейською громадою проведено мітинг та покладання квітів до пам’ятника загиблим євреям у роки війни. Під час мітингу представники релігійної громади прогресивного іудаїзму закликали присутніх до молитви. Участь у заході також взяли представники обласної влади, громадськість, молодь.

12 травня у м.Лохвиця Полтавської області з нагоди 75-х роковин розстрілу місцевого єврейського населення вшанували пам'ять жертв Голокосту. До учасників мітингу звернулись керівники району та міста. У цей день, у районному будинку культури учні Лохвицької гімназії №1 представили виставу, зібрану зі свідчень очевидців трагедії «Війна – це тир, де цілий світ мішені». Єврейський громадський театр представив виставу «Дві історії одного портрета» про життя художника Марка Шагала.

18 травня у Полтавській облдержадміністрації відбулася зустріч керівництва облдержадміністрації з представниками болгарської делегації. До її складу ввійшли члени Президії Міжнародного благодійного фонду «Хан Кубрат». Говорили про проведення болгарського Собору на території області та встановлення у с. Мала Перещепина Новосанжарського району меморіального комплексу. На зустрічі були присутні заступник голови облдержадміністрації О.Пругло, начальник Управління культури Г.Фасій та представники Міжнародного благодійного фонду на чолі з президентом Руменом Спасовим. Присутні обговорили питання будівництва меморіального комплексу на місці захоронення болгарського царя Хана Кубрата у селі Мала Перещепина Новосанжарського району, а також підготовку до проведення на території Полтавщини Собору болгар.

4 червня у Полтаві біля Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ КП за ініціативи Полтавського батальйону небайдужих для полтавців та гостей міста провели благодійний ярмарок із кримськотатарським колоритом. Відвідувачі ярмарку мали можливість переглянути концерт, скуштувати традиційні страви української та кримськотатарської кухні, переглянути фільм Ахтема Сеїтаблаєва «Хайтарма».

Також у цей день у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація книги «Кримські татари як корінний народ» за участю автора Наталії Беліцер та представника Меджлісу, громадського діяча Ерфана Кудусова. Перед присутніми також виступив архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП Федір та директор краєзнавчого музею Олександр Супруненко. Захід супроводжувався виступами танцювальних колективів.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання