logo tourism

  • 240318
  • 000318
  • 310318
  • 110418
  • 220318

Як оживити глину?

. Опубліковано у Оперативна інформація

imj101

«І оживають в глині…»  - майстер-клас  для дітей та їх батьків    влаштували у  Полтавській обласній бібліотеці  для юнацтва ім. Олеся Гончара.     Ініціатори  заходу - завідуюча сектором соціокультурної роботи  Наталія Рисенко і Юлія Рибалко.

Вони  не просто перейнялися гончарним мистецтвом, а навіть  власноруч здобули матеріал (десь у Полтавській області) , щоб подарувати   свято для своїх постійних і потенційних  юних читачів.  

А   свято, як відомо, спонукає радіти, творити і експериментувати.  Тож, не гаючи часу, бібліотекарі  «кинули клич» у соціальні  мережі.  Відгукнулося аж 18 полтавських  сімей. І, не зважаючи на страшенну спеку,  1серпня о 15.00 годині,  прямо у читальній залі бібліотеки розвернули творчу майстерню.  

Кілька тазиків з водою, глина, пензлики і гуаш, блискітки  та бусинки   і, звичайно ж, гарний настрій – все, що потрібно для виготовлення символічної  рибки.  Чому саме рибки?– спитаєте ви.   Тому, що технологія виготовлення її дуже проста, а ще  рибка - це  символ.  Для пілотного проекту  бібліотеки не простий, а як у відомій казці   О. Пушкіна  «Про рибака та рибку»  ще й золотий символ.

Взагалі риба – це древній символ Христа , і водночас  зашифрований Символ віри християн, їхнє сповідання. У дуже давніх катакомбах Калліста науковці знайшли намальовану на стіні  рибу, яка несе на спині кошик із хлібами й посудину з вином. Це – євхаристичний символ, що позначає Христа, який дарує людям поживу спасіння, нове життя, а  саме  грецьке слово "риба" – "тхбі" ("Іchthys") складається з букв, які утворюють наступну фразу: "Ісус Христос Божий Син Рятівник".  

Учасники майстер класу – діти від 4 до 12 років.  У творчій  майстерні живий природний матеріал  за лічені хвилини на очах у вболівальників  перетворювався на сакральну річ, і в кожного юного творця рибка виходила  різною.  За кольором, формою, розміром і  видом. У наймолодшого майстра Романа – велика і червона, у Володі – справжня, хоч і  маленька акула, у більшості  дівчат мешканці води рясніли всіма кольорами веселки.  Задоволені і трохи замурзані діти гордо двома руками понесли своїх рибок додому. Можливо,  пізніше  діти  придумають  кожен свою унікальну  історію про власне творіння, і знову  захочеться  ліпити. А    в бібліотеці   до цього готові. Вже з 5 вересня  планують відкривати гурток,  де будуть навчати  основам гончарної справи   усіх бажаючих.

Беззаперечним є факт, що про  творчий експеримент  дізнається  полтавська громадськість, бо на заході «ніде було й яблуку впасти». Журналісти  телеканалів «Лтава», «ІРТ», «Місто» та «Громадського ТБ», а також газети  «Коло» багато ще розкажуть.  Тож, слідкуємо за публікаціями.

Анастасія Горбаньова

  

Популярні сторінки

Важливі посилання