logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

Віртуальний музей для збереження самобутності та розвитку громад Полтавщини

. Опубліковано у Оперативна інформація

IMG 25018

У грудні, в Києві, під час Всеукраїнської конференції «Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи» презентували Віртуальний музей нематеріальної культурної спадщини. Це прекрасна можливість для громад Полтавщини «відкрити» та популяризувати свій унікальний, але часом прихований потенціал традицій, знань, вмінь та майстерності. Фото 1. Як зазначає Ірина Френкель, директорка УЦКД: «Ідея розвитку території може бути пов’язана із нематеріальною складовою або базуватися на ремеслах і впливати на культурно-економічну стратегію території. Збереження, відтворення і популяризація елементів нематеріальної культурної спадщини може стати економічним важелем для розвитку громад. Інтегровані у маркетингову стратегію традиції, які є частиною життя громади, допоможуть створити додаткову вартість території.»

Для наповнення сайту та пошуку елементів нематеріальної культурної спадщини, не внесених до Національного переліку НКС, було проведено Всеукраїнський відкритий конкурс «Жива традиція». За результатами конкурсу 10 традицій локальних спільнот вже представлені на сайті віртуального музею у розділі «Жива традиція».

Родзинкою сайту музею є розділ «Пізнавальні розваги», де відвідувачам сайту пропонуються інтерактивні вправи: складання пазлів, кросворди і перші розмальовки в розділі «Петриківський розпис». Фото 2.

Ірина Каць, регіональна представниця УЦКД у Полтавській, Черкаській та Кіровоградській областях зазначає:

«Дуже приємно, що на інтерактивній мапі регіонів побутування елементів НКС вже представлені елементи Полтавщини: «Опішнянська кераміка», «Технологія виконання вишивки «білим по білому» Решетилівського району та «Традиція рослинного килимарства селища Решетилівка»!

Крім цього, в рамках конкурсу «Жива традиція» на сайті музею у номінантах конкурсу представлена «Традиція вузлової ляльки Полтавщини» та «Регіональний фестиваль народної творчості «Омельницьке розмаїття».

Хочу зазначити, що місцеві громади та окремі носії мають повне право висувати елементи до Національного та місцевих переліків нематеріальної культурної спадщини! Не потрібно чекати ініціативи згори. Якщо ви готові зайнятися просуванням та охороною елементу НКС «на своїй території» – звертайтесь до регіонального представництва УЦКД у своїй області за методичною допомогою.»

Контакти регіонального представництва Українського Центру культурних досліджень у Полтавській, Черкаській та Кіровоградській областях:

Ірина Каць, +380681646362, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Віртуальний музей нематеріальної культурної спадщини було створено Українським центром культурних досліджень (УЦКД) за підтримки Українського культурного фонду.

Популярні сторінки

Важливі посилання