Previous Next

У Полтаві відкрито виставку «І.П. Котляревський та Полтавський театр. Інсценізація творів письменника»

10 вересня 2019 року у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулося відкриття виставки «І.П. Котляревський та Полтавський театр. Інсценізація творів письменника».

Виставка створена співробітниками Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського спільно з працівниками полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя й присвячена 250-й річниці від дня народження І. П. Котляревського.
З постаттю Івана Петровича Котляревського пов’язується піднесення театрального життя у Полтаві. У 1818 році письменника було призначено директором Полтавського вільного театру. Для цього театру у 1819 році він написав п’єси «Наталка Полтавка» та « Москаль- чарівник». З того часу І. П. Котляревський вважається основоположником української драматургії.
В експозиції представлені видання творів І. П. Котляревського, малюнки М. Бутовича до «Енеїди», світлини акторів Полтавського театру= виконавців ролей у виставах «Енеїда» та «Наталка Полтавка», їх сценічні костюми тощо. Також представлені листівки з зображенням пам’ятників І. П. Котляревському у Полтаві, дипломи лауреатів премії Полтавської обласної ради імені І. П. Котляревського.
Після перегляду експозиції у музеї відбувся концерт за участі доцента кафедри оперного співу Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського Валентини Андрєєвої та її студентів ЛО Цзіня, ЛІ Веньцзі й Ганни Казакової.
Виставка діятиме протягом вересня.


Друк   E-mail