У Полтаві відкрили виставку присвячену відомому полтавцю Олексію Бутовському.

22 червня 2020 року напередодні відзначення Міжнародного Олімпійського дня, що відзначають 23 червня, у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулося відкриття експрес-виставки «Олексій Бутовський: відродження пам’яті».

Олексій Бутовський- уродженець Полтавщини. Олексій Дмитрович Бутовський (1838-1917), член МОК (1894-1900), зробив вагомий внесок у розбудову сучасного олімпізму, в справу фізичного виховання у військових та цивільних навчальних закладах другої половини ХІХ та початку ХХ століть. Наукова спадщина нашого земляка з історіографії олімпійського руху значна й багатогранна. Вона налічує близько 70 праць у галузі фізичного виховання та олімпійського спорту.

«На жаль, цей спортивний діяч був викреслений із спортивної хроніки у радянський час. І це сталося не тільки у нас на Полтавщині. Про нього, дійсно, що забули. І тільки в кінці 90-х років минулого століття про Олексія Бутовського почали згадувати усе частіше»,- зазначила ведуча заходу, старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олеся Васецька.

Також на відкриття виставки завітала директор Полтавського обласного центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» Людмила Калаптуровська, яка розповіла: «У 1998 році прочитала монографію про цього діяча. Відтоді всілякого сприяла відродженню його імені. З цього року почалися наші дослідження по цій людині. Це нероздільно – Бутовський і олімпійський комітет. Тому що він став першим засновником сучасного олімпійського комітету, сучасних олімпійських ігор».

В експозиції представлені матеріали, які висвітлюють діяльність полтавців-ініціаторів увічнення пам’яті міжнародного спортивного діяча. Захід відбувся за участі представників Полтавського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та ДЮСШ імені О. Бутовського Полтавської обласної ради.

Зараз у Полтаві є пам'ятник Олексію Бутовському, з червня 2008-го року його ім'я носить стадіон «Ворскла» та одна із полтавських дитячо-юнацьких спортивних шкіл. 

Виставка діятиме до 25 червня.

 


Друк   E-mail