Previous Next

У Полтаві відбувся культурний захід «Міжнародний день корінних народів світу»

     11 серпня 2020 року у приміщення Полтавського академічного симфонічного оркестру відбувся захід до Міжнародного дня корінних народів світу.


   Організаторами заходу виступила жіноча громадська організація мусульман різних національностей «Суфія», створена в 2019 році. Організація «Суфія» стала переможцем конкурсу проектів громадських організацій, який проводить Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. Проект отримав співфінансування коштом обласного бюджету.


   «Мета заходу- об’єднати всі народності, які проживають на Полтавщині, щоб вони представили свою культури, традиції. Сьогодні є представники, азербайджанської, грузинської, вірменської, ромської, єврейської діаспор»,-розповіла організатор заходу, керівник жіночою громадською організацією мусульман різних національностей «Суфія» Катерина Баккаєва.


     Привітала учасників заходу заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко.


    «Приємно, що всі зібралися в цьому залі. Адже з останніми подіями більшість заходів проводяться онлайн, ніж наживо. Ви всім подарували святковий настрій своїми піснями та танцями. Знайомите всіх зі своєю культурою, звичаями та традиціями. На Полтавщині проживає чимало національних меншин. І це, звичайно, добре, що всі почуваються тут комфортно. Влада веде і продовжуватиме вести з вами конструктивний діалог із будь-яких питань. І всіляко сприятиме у вирішенні ваших нагальних питань», – сказала Катерина Рижеченко.


    У межах заходу в фойє демонстрували виставку національних костюмів і атрибутики. Всі охочі мали змогу скуштувати страви солодощі, приготовані майстринями з різних діаспор. В залі на всіх гостей очікувала концертна програма.


    Довідка:
    Генеральна асамблея ООН у 1994 році ухвалила відзначати Міжнародний день корінних народів світу щороку 9 серпня. Таким чином міжнародна спільнота прагне привернути увагу до збереження культури корінних народів та їхніх прав. В Україні корінними народами вважають кримських татар, караїмів та кримчаків, а також греків Приазов'я, які переселилися з Криму на материкову Україну наприкінці 18-го століття. Інші етнічні групи в Україні – національні меншини. Тобто діаспори націй, які мають свою етнічну батьківщину чи національні утворення за межами України.
За даними ООН, у світі до корінних народів належать 370 мільйонів осіб. Значна частина із них перебуває на межі зникнення.


Надрукувати   E-mail