Відкриття та експонування виставки «Зневажений геноцид» м. Полтава, 2 грудня 2019 р.

Пресанонс

Відкриття та експонування виставки «Зневажений геноцид»

м. Полтава, 2 грудня 2019 р.

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського (вул. Конституції, 2)

 

2 грудня о 16.00 у Полтавському  краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбудеться відкриття виставки, що стала результатом міжнародного проекту «Зневажений геноцид». Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни. Організаторами є Спілка «Освітня ініціатива з роботи заради миру» (Берлін) та Український центр вивчення історії Голокосту (Київ). Проект покликаний донести до якомога ширшої української та європейської аудиторії історію геноциду ромів України за часів нацизму. Висвітлюється також дискримінація ромського населення та боротьба з нею сьогодні – як в Україні, так і в Німеччині.

Виставка складається з 20 стендів, містить архівні документи та сімейні світлини, презентує як особисті історії тих, кому пощастило пережити геноцид, так і загальноісторичні відомості про це явище. Вона відповідає на запитання: Якими були підґрунтя, перебіг та наслідки геноциду ромів? Про що мовою розпоряджень та статистики свідчать офіційні архівні документи? Що розповідають літні роми, яким пощастило вижити, і неромські свідки про пережите та побачене? Якими були шляхи виживання жертв? Як ставилося місцеве неромське населення до переслідуваних? Що відомо про масштаби втрат? Чи зберігається пам’ять про геноцид жертвами, які пережили переслідування, та навколишнім суспільством і державою? Чи засвоєні сьогодні уроки геноциду? Окрім виставки, створено серію відеороликів. Матеріали представлені в Інтернеті (див. www.romagenocide.com.ua). Німецькомовну версію виставки незабаром буде відкрито у Берліні. 

Після успішного показу в Національному музеї історії України у Другій світовій війні (Київ) та краєзнавчих музеях Волинської і Черкаської областей, з 2 грудня впродовж двох тижнів виставка експонуватиметься у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. У рамках заходу 2 грудня – методичний семінар з 10.00 до 16.00 для вчителів історії (який має на меті забезпечити викладачів історичними відомостями та методичними інструментами для роботи з виставкою з учнями), та відкриття виставки о 16.00 за участю виконавців проекту, представників ромської громади та ромських НУО, науковців, представників органів державної влади та громадських організацій, ЗМІ.

Виставка працюватиме 2–16 грудня 2019 р. Розклад роботи: відповідно до розкладу роботи музею. Вхід на виставку вільний.

Запрошуємо на відкриття та відвідання виставки!


Друк   E-mail