logo tourism

  • zakrittya-75-go-koncertnogo-sezonu
  • 260618
  • teatr l 0618
  • Наталка Полтавка
  • gelon2018
  • 290618

Анонс обласного літературно-мистецького свята «Дивоцвіт Лесиного гаю»

. Опубліковано у Анонси заходів

Наш славний Гадяцький край пов'язаний з багатьма сторінками української історії та культури. З особливою любов'ю гадячани ставляться до Лесі Українки, яку по праву вважають своєю землячкою. Тісні зв'язки єднали поетесу з нашим краєм.

Протягом 1883-1906 років вона більше 10 років, переважно влітку, приїздила до Гадяча. Тут, у краю «лагідної краси», вона жила і писала свої твори. 1898 року Олена Пчілка побудувала будинок. На березі Псла в Зеленому Гаю, серед столітніх дубів любила відпочивати Леся.
У липні до Ольги Кобилянської Леся Українка писала: «Поки я по шпиталях лежала, мама збудувала тут хорошу хату, де могли б приятелі з усього світу вміститись. Околиця тут гарна, горизонт широкий «Побачите вже таку Україну, що «українішої» й нема....»
У нашому краї поетеса написала більше 20 віршів та поетичних творів, серед яких «Забута тінь», «На руїнах», «В катакомбах» та ін.
Завдяки проведенню обласного літературно- мистецького свята «Дивоцвіт Лесиного гаю», на крилах пісень, через події і роки, щорічно повертається Леся Українка у край лагідної краси до своїх земляків.
Вона оживає в усьому: то у виступах літераторів і краєзнавців, то в чарівно-ніжному звучанні Лукашевої сопілки, то в пломінких і ліричних рядках власних поезій, які линуть з вуст юних читачів, то у виробах народних майстрів, які своїми доробками складають шану і повагу славній землячці, що так любила гадяцький край з його традиціями і обрядами.
Вперше свято було проведено у 1989 році, а сьогодні ми навіть не уявляємо приходу, теплих, літніх днів без події, яка поєднує ввесь гадяцький рід- обласного літературно- мистецького свята «Дивоцвіт Лесиного гаю».
Саме до цього святого місця, у Зелений гай, поспішають найталановитіші місцеві артисти та поважні гості.
Тут, на місці, де стояв будинок Косачів і де неодноразово бувала Леся, на честь 100-річчя з дня народження(1971р.) встановлено пам'ятний знак, на якому викарбувані слова:

Ні! Я жива!
Я буду вічно жити!
Я в серці маю те,
що не вмирає.

Завдяки підтримці районної влади у Зеленому гаї облаштовано «Співоче поле», відкрито відпочинкову зону «Урочище Зелений гай». Також у рамках проведення обласного літературно-мистецького свята «Дивоцвіт Лесиного гаю» відкрито пам'ятні знаки: матері легендарної поетеси- Олені Пчілці, та з нагоди ювілею від дня народження, славному земляку- М.П.Драгоманову.
Тож саме на Батьківщині славного роду, щорічно, проводиться вручення літературно- мистецької премії імені Олени Пчілки Національного видавництва дитячої літератури «Веселка».
Не стане виключенням і 2017 рік. На нашому святі вас зачарують своєю неповторністю виступи хореографічних колективів, порадують своїми пісенними доробками вокальні колективи, запросять на виставку декоративно- прикладного мистецтва місцеві майстри. Адже це мальовниче місце і чудові пейзажі Гадяччини давали натхнення Лесі, піднімали її в недузі, знову і знову давали сили і жаги творити свої невмирущі твори, бо тільки мистецтво спонукає до життя.
ЩИРО ЗАПРОШУЄМО НА СВЯТО!

Популярні сторінки

Важливі посилання