logo tourism

  • 220219
  • pori-roku-bogdana-pivnenko1
  • IMG-5541047fe46ec9ed980993188457ab64-V
  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG

Свято "Решетилівська весна - 2016", Решетилівка, 22.05.2016

. Опубліковано у Фотогалереї

Фотоальбом на FACEBOOK

Про проведення обласного свята народної творчості «Решетилівська весна» та концерту аматорських колективів району у рамках обласного огляду народної творчості «Слався, Полтавська мистецька родина!»

22 травня в смт Решетилівка відбулося традиційне обласне свято народної творчості «Решетилівська весна» та концертна програма аматорських колективів району у рамках обласного огляду народної творчості «Слався, Полтавська мистецька родина!»
Цьогорічна «Решетилівська весна» розпочалась покладанням квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку, масовим виконанням гімну України та парадом вишиванок. Урочисте відкриття свята відбулося на ганку Центру культури і дозвілля «Оберіг». Присутніх привітали високоповажні гості: голова Полтавської обласної ради О.Беленький, голова Решетилівської райдержадміністрації Роман Перепелиця та голова Решетилівської райради Івана Писаренко, а також Олександр Бабенко, заслужений майстер народної творчості України. На урочистому відкритті було вручено місцевому поету О.Пічкуру премію імені почесного громадянина Решетилівки, відомого письменника Олексія Дмитренка.
Впродовж дня було представлено: виставка – продаж робіт майстрів народної творчості як з Решетилівки, так і майстрів з Полтави, майстер-класи із живопису, ручного килимарства, вишивки, гончарного мистецтва, виготовлення та оздоблення із пряничного та медового тіста. Як завжди цікаво та різноманітно показали свої роботи учні Решетилівського художнього професійного ліцею (вишивки, сумки та ляльки). Агенція моделей цього закладу демонструвала сучасний одяг, створений педагогічним колективом та учнями на основі різноманітних елементів народної вишивки та ткацтва.
Святковий настрій додали аматорські фольклорні колективи, які радували своїми виступами глядачів прямо на вулиці між торгівельними рядами. На гостей також чекали частування традиційними українськими стравами, показові виступи із Street Workout в парку Перемога.
У заключному концерті обласного огляду конкурсу аматорських колективів Решетилівського району, присвяченого 25-річниці незалежності України, взяли участь 30 колективів та окремих виконавців із 13 закладів культури району, всього 225 учасників.
Розпочав концертну програму зразковий театр танцю «Гармонія» Районного будинку культури хореографічною композицію «Веснянка», ще раз нагадавши всім нам, «що весна в природі вже святкує і славить тих, хто порядкує на рідній матінці землі».
Всі аматорські колективи Решетилівського краю продемонстрували виконавську майстерність, артистичність, художній смак, високу сценічну культуру.
У виконанні солістів районного будинку культури Юлії Черкун та Неоніли Сливки, які вже стали лауреатами міжнародних конкурсів, звучали українські пісні на різноманітну тематику, які тепло сприйняла глядацька аудиторія.
Вокальний чоловічий гурт «Добродій» Колотіївського СБК ( керівник Юлія Черкун) зворушливо та емоційно виконав пісні квартету «Гетьман», за що і отримав щирі оплески.
На високому рівні виступили: народний аматорський фольклорний колектив «Пісенне джерело» із Фрунзенського СБК, фольклорний колектив «Берегиня» Каленіківського СБК, народний жіночий вокальний ансамбль «Валентина» Будинку дитячої та юнацької творчості.
Юні танцюристи зразкового аматорського ансамблю танцю «Зоряна» показали цікаву хореографічну композицію «Веснянка», що особливо сподобалось всім членам журі та глядачам.
Огляд пройшов на високому рівні та в позитивній атмосфері.
Загалом же, обласне свято народної творчості «Решетилівська весна» - це продовження пошанування українських традицій, національної самобутності та майстрів народної творчості з усієї України і Решетилівщини зокрема.

Директор Д.Соколов

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання