logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

Полтавці відзначили 100-річчя з дня народження Олеся Гончара

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

IMG 8418

18 квітня 2018 року у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулося відкриття виставки «Світло його зорі», присвяченої 100-річчю від дня народження Олеся Гончара.
На виставці представлені матеріали із фондів колекцій, листи Олеся Гончара 30-х-70-х років, видання його творів з дарчими написами, документами, унікальні фотографії.

"Юрій Юренко, син друга юності Гончара Олеся Юренка, передав 150 листів і кілька фотографій в експозицію музею. Маємо унікальну колекцію 1936-1938 років і кореспонденцію після війни. У війну Гончар не писав листи, бо не знав чи виживе до того часу, як лист прийде до свого читача. Вів постійну переписку із Довженком, Тютюнниками, Яновським і багатьма письменниками України". - зазначила завідувач науково-дослідного експозиційного відділу новітньої історії Валентина Клочко.

У рамках відкриття виставки відбулося урочисте погашення конверту і марки яку випустили з нагоди ювілею Олеся Гончара. Таких конвертів випустили 400 тисяч. Портрет письменника зобразив художник Микола Кочубей. Церемонію спецпогашення провели заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Микола Білокінь, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка Микола Степаненко, директор музею Олександр Супруненко та директор полтавської дирекції ПАТ «Укрпошта» Андрій Рижов, останній зазначив: «Штемпель для спецпогашення буде працювати тільки сьогодні, адже за правилами буде завтра знищений. Тому такі конверти будуть в своєму роді унікальними. Їх відправимо в музеї».
Всі присутні мали змогу придбати унікальний конверт. Колекція виставки Полтавського краєзнавчого музею також поповнилась таким конвертом, який презентував Андрій Рижов.
На заході були присутні учасники ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Феномен Олеся Гончара в духовному просторі Українства».

Популярні сторінки

Важливі посилання