logo tourism

 • афіша Кочубеївскі скарби.11JPG
 • 25 квітня
   
   
 • укргрузфест2019jpg
 • кабачок 2019 1
 • 5 конкурсів Гадяч
 • Афіша 24

Обстежуючи пам’ятки культурної спадщини

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

IMG 19118

Шляхами маловідомої історії Полтавщини вирушила робоча група Департаменту культури і туризму та Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської обласної державної адміністрації на чолі з В.В. Вождаєнко та І.С. Особік. Спільно з представниками Великобагачанської та Миргородської райдержадміністрації обстежено пам’ятки історії місцевого значення у с. Мар’янське — Колишню садибу Лук’яновича, де перебував в 1845 році Т.Г. Шевченко, а також пам’ятку архітектури національного значення — Садибу декабристів Муравйових-Апостолів у с. Хомутець.

 

IMG 19218

На мить повернувшись у історичну давнину Полтавського краю, який надихав у далекому минулому видатних поетів, письменників, політичних та громадських діячів, еліту та інтелігенцію українського народу, особисто відчуваєш гордість за славетну землю, й водночас, з прикрістю усвідомлюєш, на скільки швидко ми можемо втратити ці унікальні місця, споруди, історію, якщо не почнемо рушити з місця.
Полтавщина неймовірна. Її природа надихає й приваблює багатьох іноземних туристів, що говорить про небайдужість, зацікавленість до Української землі. Тому нашим завданням є зберегти, відновити та примножувати надбання заради пам’яті творців нашої історії та на благо майбутнім поколінням.
На сьогодні важливим кроком у збереженні культурної спадщини є паспортизація пам’яток. Тому найпершим кроком є виготовлення облікової документації. За підтримки голови обласної державної адміністрації та депутатського корпусу обласної ради буде розглянута можливість передачі цих об’єктів у комунальну власність Полтавської обласної ради, після чого наступними етапами будуть їх реставрація, можливо, консервація та пропозиції щодо майбутнього функціонального призначення садиб. Ці пам’ятки мають стати невід’ємною частиною туристичних маршрутів вже сьогодні.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання