logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

Представлено соціально-мистецький проект «Міжнародний форум театрів ляльок «Казковий дивограй»

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

IMG 21218

24–28 жовтня у Полтаві було представлено соціально-мистецький проект «Міжнародний форум театрів ляльок «Казковий дивограй», проведення якого приурочено до 80-річчя від дня заснування Полтавського академічного обласного театру ляльок.
У рамках проекту відбулися покази вистав українських та закордонних театральних колективів, майстер-класи: для учасників та гостей форуму з виготовлення ляльок-мотанок полтавських майстринь народної творчості Наталії й Олександри Свиридюк; доцента кафедри майстерності актора та режисури театру анімації Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського С.Я. Фесенка з показами вистав студентського навчального театру «ANIMA» «Свинопас» і «Комедія дель арте»; письменниці, режисера Юліти Рай для дітей з написання власної казки.

Урочисто відкрила форум театрів ляльок директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Валентина Вождаєнко. Розпочався перший фестивальний день з показу вистави полтавських лялькарів «Енеїда» (Ярослав Стельмах за І. П. Котляревським, режисер – засл. арт. України Анатолій Поляк). У той же день полтавці представили до уваги найменших глядачів виставу «Колискова для Сніжинки» (автор – Юліта Рай, режисер – Тетяна Вітряк).
Наступного дня мешканці Полтави та гості форуму відвідали вистави Мінського обласного театру ляльок «Батлейка» («Чарівна дудка», автор – Віталій Вольський, режисер – Микола Андрєєв) та Херсонського академічного обласного театру ляльок («Легенда про отамана Сірка», автор і режисер – Борис Чуприна).
26 жовтня маленькі глядачі подивилися виставу Вільяндського театру ляльок з Естонії «Троє маленьких поросят» (автор, режисер і директор театру – Альтмар Лоріс) та «Котигорошко» (автор, режисер – Ярослав Грушецький) Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок. Для дорослих Дніпропетровський приватний театр ляльок «Білий чарівник» презентував історію кохання «Янголи так близько» Ірини Ципіної.
У передостанній день на форумі виступили колективи з м. Кишинева та Миколаєва. Актори Муніципального театру ляльок «Гугуце» подарували полтавським дітлахам виставу «Балаганчик» (автор – Лауренціу Будеу, режисер – Віктор Штефанюк), а Миколаївського академічного обласного театру ляльок – «Чарівні сни» (автор інсценізації та режисер – Ніко Лапунов).
Міжнародний форум театрів ляльок «Казковий дивограй» завершився 28 жовтня урочистостями з нагоди 80-річчя від дня заснування Полтавського академічного обласного театру ляльок, на які завітали почесні гості та колеги – заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації, директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, керівники закладів культури і мистецтва обласного підпорядкування, директори театрів ляльок України, ветерани театру, шанувальники театрального мистецтва.

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання