logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

У Полтаві відзаначили день народження Івана Мазепи

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

000051

19 березня 2019 року у приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського відбувся захід усний журнал «Образ Івана Мазепи у творчості митців Полтавщини». 20 березня ми відзначаємо 380-річчя від дня народження українського державного і політичного діяча, Гетьмана Лівобережної України, Івана Мазепи.

Говорили про життя Гетьмана та його постать в контексті історії, політики та мистецтва. Сторінки усного журналу наповнювали інформаційними повідомленнями мазепознавців, дослідників, митців. Про образ Івана Мазепи в історії розповів учитель, представник сучасного козацтва на Полтавщині – Олександр Грінченко. Доповнила сторінку актуальними фактами про Гетьмана завідувачка відділу науково-просвітницької роботи Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» - Євгенія Щербина. «Образ І.Мазепи в живописі»: над цим розділом працювала Євгенія Погребняк, старший науковий співробітник Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви», яка презентувала гостям портрети із фондів музею, у тім числі полотна відомих і шанованих полтавських художників: Миколи Підгорного, Євгена Путрі та горельєф Гетьмана – дипломну магістерську роботу молодого митця Олександра Оленича.

Бібліотекар відділу соціокультурної діяльності Марія Полякова-Лагода розповіла про відомі зображення Івана Мазепи на картинах Віктора Брикульця (живописець, графік член Національної спілки художників України) та Івана Новобранця (заслужений художник України, член Національної спілки кобзарів та Національної спілки майстрів народного мистецтва України). Своєю роботою «Панегірик гетьману» або «Посвята гетьману» та мотивами створення полотна присутніх вразила авторка картини (диптиху) Марина Герасименко. Нині художниця працює у Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка. Літературознавець, доктор філологічних наук, професор Олексій Неживий у розділі «Іван Мазепа в драматургії» згадав славетну «Наталку Полтавку» І.П.Котляревського та «Останню ніч Мазепи» письменника і журналіста Юрія Антиповича.

Завершили захід сторінкою «Образ І.Мазепи в музиці». Звернулися до збірки Анатолія Лихошвая «Голос душі кобзаря з Полтави», у якій вміщено пісню – присвяту Івану Мазепі. Відомо, що і сам Гетьман був автором кількох пісень, одну із них, а саме думу «Всі покою щиро прагнуть», присутні і заслухали.

Популярні сторінки

Важливі посилання