logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • шар гора
  • Афіша 111
  • Афіша-2222
  • 64761719 2234107123476657 5485113484024741888 n

Проведення на Полтавщині культурно-мистецьких та туристично-просвітницьких заходів з нагоди 210-річчя від дня народження Миколи Васильовича Гоголя

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

Полтавський край – унікальна скарбниця національної духовності й культури. Витоки соковитої української літературної мови, класичної літератури і театру беруть початок на Полтавській землі, яку по праву називають духовною колискою України.

Славу і гордість Полтавщини – і в минулому, і в сьогоденні – творили і творять відомі уродженці наших земель – письменники і поети, прозаїки і драматурги – непересічні особистості зі світовими іменами.

Яскравим самоцвітом у намисті імен наших відомих краян сяє ім’я Генія слова, класика світової літератури Миколи Васильовича Гоголя, ювілейну дату якого 1 квітня відзначала вся прогресивна світова громадськість.

        З нагоди 210-річчя від дня народження нашого уславленого земляка Департаментом культури і туризму Полтавської облдержадміністрації в області було заплановано проведення низки урочистих, культурно-мистецьких та туристично-просвітницьких заходів, об’єднаних  у бліц-тур «Гоголь: містичні шляхи, реальні історії», який присвячено життю і творчості письменника.  Вже звичні багатьом місця на карті Полтавщини отримали нову інтерпретацію завдяки театралізованим екскурсіям, що віднині проводяться у рамках одного із найдовше очікуваніших бліц-турів 2019 року.

          У рамках відзначення ювілейної дати Миколи Гоголя упродовж першого тижня квітня відбулися різноманітні культурологічні заходи, які мали можливість відвідати краяни та гості Полтавщини, зокрема:

               1 квітня у с. Гоголевому відбулося урочисте відкриття Гоголівського культурного центру Національного музею-заповідника М.В. Гоголя. Відвідувачі (серед яких були перші особи області, депутатський корпус обласної та районної  рад,  керівники районів, почесні закордонні гості з Італії, Словаччини, Польщі, Японії, працівники музею-заповідника, директорський корпус закладів культури і освіти області, представники  громадських організацій, засобів масової інформації, ветерани галузі, молодь) мали можливість побачити театралізоване дійство «М.В. Гоголь. Відлуння віків», представлене артистами  Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя, Полтавського академічного обласного театру ляльок та Полтавської обласної філармонії.

              Гості малої батьківщини письменника  побували на театралізованій екскурсії по території Національного музею-заповідника М.В. Гоголя, ознайомилися з творчими доробками гоголівської тематики голови Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого майстра народної творчості України Євгена Пілюгіна на презентації його персональної виставки «М.В. Гоголь та Італія».

              У рамках гоголівських заходів у с. Гоголевому пройшла  Міжнародна конференція «Гоголя світ, Гоголь у світі» Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка і Національного музею-заповідника М.В. Гоголя.

          Шанувальники творчості видатного земляка мали  можливість відвідати Містечко майстрів народної творчості та заринутись в атмосферу гоголівської бувальщини, зробивши світлини у спеціально створених тематичних фото-зонах. 

          У цей же день шанування Миколи Васильовича продовжилось в обласному центрі, де в історичній частині Полтави урочисто було відкрито скульптурну композицію на розі вулиць Пушкіна і Гоголя біля Premier Hotel Palazzo. Бронзові постаті великих літераторів позаминулого століття були виготовлені львівським скульптором Цесариком на замовлення адміністрації готельного комплексу, у якому, до речі, відбулося представлення кулінарних традицій Полтавщини за рецептами, описаними І.П. Котляревським у його славнозвісному творі  «Енеїда».

          А заключним заходом у низці обласних урочистостей з нагоди дня народження нашого видатного земляка стало урочисте відкриття ХІ  Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «В гостях у Гоголя» у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя, що тривало  з 1 по 7 квітня.

          2 квітня  гоголівські заходи продовжилися у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, де відбулся відкриття виставки «Слово Гоголя дивне…» – експозиція особистих речей, дотичних до родини Гоголів–Яновських, та  демонстрація відеофільму «Земля Гоголя».

 Театралізоване дійство «Святкуємо по гоголівському» представили полтавцям і гостям міста вихованці Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко, розташованої в одній з будівель архітектурного ансамблю, який є перлиною Полтави і предметом гордості містян. Мистецький проект «Скарби палацу Кочубеїв» було представлено у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

          5 квітня  у галереї мистецтв відкрилася Міжнародна виставка карикатур «Карлюка – 2019», на якій були представлені роботи восьми провідних карикатуристів Угорщини та українських митців.

          Проведення культурно-мистецьких та туристично-просвітницьких заходів з нагоди 210-річчя від дня народження Миколи Васильовича Гоголя тривало до 7 квітня. Серед них – екскурсії туристичним маршрутом «Гоголь і Полтавщина» (Полтава  –  Гоголеве Шишацького р-ну –  Диканька –  Миргород – Великі Сорочинці Миргородського р-ну) та вистави театральних колективів з Одеси, Сум, Харкова, Коломиї, Києва, що були представлені на Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «В гостях у Гоголя»

Популярні сторінки

Важливі посилання