logo tourism

  • афіша Кочубеївскі  скарби.11JPG
  • 100819

«Полтавці у повітрі Другої світової війни »

. Опубліковано у Звіти про виконання заходів

014

07 травня 2019 року у Полтавському музеї авіації і космонавтики відбулося відкриття виставки під назвою «Полтавці у повітрі Другої світової війни приуроченої до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Наша полтавська земля подарувала світові не тільки цілу плеяду відомих винахідників, літераторів і вчених, вона дуже щедра на героїчних і сміливих захисників рідної землі. Це видатні військові льотчики та льотчиці – наші земляки: Глущенко Михайло Павлович, Оніщенко Іван Данилович, Олійник Катерина Андріївна, Костенко Олексій Тимофійович, Васько Олександр Федорович, Гетьман Семен Григорович, Коваленко Іван Андрійович, Бежко Борис Климентійович та багато інших.

Доля кожного з наших героїв участь у кривавих подіях 1941-1945 років – це їх окрема історія, окрема трагедія, яку вони пережили разом зі своїми рідними та близькими, коханими та друзями.

Відвідувачі заходу могли побачити унікальні експонати, котрі належали різним людям не пов’язаних між собою родинними зв’язками та особистою дружбою. Але було те, що їх усіх об’єднувало – кохання до неба, разом з великим бажанням за будь-яку ціну захистити свою Батьківщину та свої родини.

         Всі вони у повітрі мали різні звання, виконували різні бойові завдання і кожну мить ризикували у небі власним життям. Cьогодні, серед нас у нашому місті мешкає льотчик, учасник Другої світової війни, якому у серпні місяці цього року виповнюється 100 років. Це Іван Андрійович Коваленко. З першого дня війни і до останнього, він воював у складі важкого бомбардувальника Пе-8, був у екіпажі – стрілком-радистом. Здійснив за час війни 300 бойових вильотів. Нагороджений двома медалями «За відвагу» та орденом Великої Вітчизняної війни.

Також учасники заходу почули історію про ще одного льотчика з Полтави Бежка Бориса Климентійовича (1918-1942), який навчався в Полтавському аероклубі, потім у Качинській школі пілотів – молодший лейтенант, пілот 742 ближньобомбардувального авіаційного полку. Літав на літаку У-2. За час війни здійснив 16 бойових вильотів, бойовий наліт складає – 26 год. 32 хв. Загинув 22.02.42 року при аварії літака в районі Варениківська при поверненні з бойового завдання.

     На виставці були представлені близько півсотні експонатів, серед них унікальні обладунки військових льотчиків періоду 30-40-х років, котрі надали рідні авіаторів. Також нагороди, фото та документи, альбоми, робочі зошити, збірки віршів та багато цікавих речей.

Під час заходу виступив перший заступник голови правління ГО «Полтавська обласна організація інвалідів війни, Збройних Сил, учасників бойових дій та силових структур» - Іван Васильович Якушев, який передав до музею речі привезені зі Сходу України, де ведуться бойові дії.

          Виставку відкривав завідувач Полтавського музею авіації і космонавтики

Пушкарєв Андрій Миколайович, ведуча на заході – завідуюча науково-дослідним сектором фондів Окара Марина Юріївна.

 

Присутні: ветерани авіації, представники командування 18-ої окремої бригади армійської авіації, співробітники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського та інших музеїв міста, ветерани АТО і волонтери, а також представники мас-медіа, громадськості, небайдужі полтавці та гості міста.

 

Популярні сторінки

Останні сторінки

Важливі посилання