Previous Next

Полтавщина доєдналася до проекту "Польська полиця"

Сьогодні Департамент культури та туризму Полтавської облдердадміністрації доєднався до проекту "Польська Полиця".

Ініціатива спрямована на створення доступу до польської літератури в українських публічних бібліотеках. Проєкт Інституту книги, який фінансується Міністерством культури, національної спадщини та спорту, реалізується Посольством Республіки Польща у Києві за підтримки Міжнародного Товариства Польських Підприємців в Україні та Фонду «Допомога полякам на Сході».

Місією Інституту книги, серед іншого, є популяризація польської літератури у світі. Проєкт “Польська полиця” має особливе значення в цій справі, оскільки саме через публічні бібліотеки польська книга потрапляє до читачів усього світу. Місією Інституту книги, серед іншого, є популяризація польської літератури у світі. Проект “Польська полиця” має особливе значення в цій справі, оскільки польська книга має можливість успішно потрапити до іноземних читачів за допомогою мережі бібліотек у місцевих громадах. Крім того, у випадку з Україною для нас важливо, щоб рідна література також потрапила
до польської меншини та людей з польським корінням, а також тих, хто вивчає нашу мову або іншим чином шукають контакту з польською культурою – підкреслив Даріуш Яворський, директор Інституту Книги.
Організатори запросили до участі у проекті 26 бібліотек з різних регіонів України, переважно зі сходу та центру країни. У кожній з них буде створена окрема, позначена полиця з книгами польських авторів, а там, де це не буде можливо з організаційних причин буде створений спеціальний розділ в електронному каталозі.
Книги, відібрані для презентації та безкоштовно передані установам, – це добірка перекладів українською мовою польської класичної та сучасної літератури для дорослих та молодших читачів Проект “Польська полиця”, започаткований у 2017 році у Великобританії, має на меті охопити читачів – як іноземних, так і польських – у різних країнах світу через місцеві публічні бібліотеки, пропагуючи знання про Польщу, польську культуру та історію, а також формування позитивного образу Польщі. У 2019 році «польські полиці» з’явились у бібліотеках нью-йоркського Брукліна та Філадельфії. Україна – третя країна, де Інститут книги реалізує проект у співпраці з польською дипломатією та місцевими суспільними партнерами та самоврядуванням.


Надрукувати   E-mail