Previous Next

У Полтаві обговорили відзначення ювілею І. П. Котляревського.

19 серпня 2019 року у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації у заступника голови облдержадміністрації Миколи Білоконя відбулася нарада по питанню підготовки урочистих святкових заходів до 250-річчя від дня народження І.П. Котляревського.
9 вересня 2019 року Україна відзначатиме ювілей Івана Котляревського- українського письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури, громадського діяча.


«Святкування розпочалися в січні місяці і завершаться у грудні, 9 листопада у Полтавському академічному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя відбудеться великий фестиваль «Де згода є в сімействі»,- наголосила директор департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.
В рамках наради Валентина Вождаєнко анонсувала заходи які пройдуть протягом вересня 2019 року. До участі у святкуванні долучаться всі творчі колективи області. В рамках святкування відбудеться покладання квітів до пам’ятника Івану Котляревському, вручення Премії Полтавської обласної ради імені І.П. Котляревського, святкові урочистості «Будеш батьку панувати, поки живуть люди, поки сонце з неба сяє, тебе не забудуть…», презентація прес-туру, краєзнавчі читання, літературні квести, вечір сучасної поезії, прем’єра вистави «Наталка Полтавка» у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя та прем’єра моно вистави «Котляревський у персоналіях» в Полтавському академічному обласному театрі ляльок. Розпочнуться урочистості з концерту Націона́льного заслу́женого академі́чного украї́нського наро́дного хору Украї́ни і́мені Григо́рія Верьо́вки.

«Ми хочемо відтворити атмосферу, яка панувала в часи, коли в Полтаві відкривали пам’ятник видатному письменнику. Все буде як в ті часи, з тими самими театралізованими героями, тим же колоритом. Тобто спробуємо повторити те старе дійство, щоб люди занурилися в цю святкову атмосферу», – розповіла Валентина Вождаєнко.