Previous Next

У Полтаві відзначили Apple Day

22 жовтня 2019 року у приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського відбувся літературний деліжанс «Навколо яблука», який організатори присвятили відзначенню Apple Day.

Apple Day — британське свято, яке відзначають 21 жовтня або в найближчі до цієї дати вихідні .

Воно влаштовується за ініціативою благодійної організації Common Ground з 1990 року. Щорічний захід, присвячений яблукам, фруктовим

садам і місцевим визначним пам'яткам. Організатори вважають, що День яблука — це святкування і демонстрація різноманіття і багатства природи, а також стимул і знак до того, що ми самі здатні впливати на зміни, що відбуваються навколо. Ідея Дня яблука полягає в тому, що яблуко — це символ фізичного, культурного і генетичного різноманіття, про який людина не повинна забувати. Досить популярними на святі є різні ігри, стрільба з лука по яблукам і «яблучні» розповіді.

Відправна станція, з якої вирушив у мандрівку  літературний диліжанс, називалася «Райський сад».

Перебуваючи на цій станції, учасники заходу пригадали біблійну легенду про гріхопадіння Адама. Далі диліжанс мандрував стародавнім світом, Швейцарією, Україною, Британією. І на кожній станції мандрівників очікували інформаційні та ігрові цікавинки.

 

Літературний диліжанс «Навколо яблука», це різновид яблучних розповідей: легенд, переказів, поезій,  оповідань, повістей, в яких

згадуються яблука. Тематика заходу зацікавила полтавську молодь, тому літературний диліжанс здійснив два рейси. У подорож вирушили учні 10-го І класу Полтавської гімназії № 6 та студенти II-го та III-го курсів, що вивчають туризм у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка.


Надрукувати   E-mail