Відкриття та експонування виставки «Зневажений геноцид»

2 грудня 2019 року у залі №22 Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відкрилася виставка «Зневажений геноцид», присвячена долі ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни, 1941-1944 рр.

Організатор заходу, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту (м. Київ) Михайло Тяглий розповів про передумови створення експозиції, окреслив суспільне значення висвітлення трагічних сторінок історії ромів в Україні. До уваги відвідувачів – різноманітний документальний матеріал: фотографії, свідчення жертв утисків ромського населення, державні рішення, газетні публікації з теми.

Презентація відбулася в рамках Міжнародного проекту, до створення якого, окрім українських організацій, долучилася Спілка «Освітня ініціатива з роботи заради миру» (м. Берлін). Тому, як зазначила на відкритті експозиції директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, завдання музейників, працівників ЗМІ зробити надбанням громадської думки принципи поваги до різних народів, запобігати проявам нетерпимості на расовому ґрунті.

Директор Полтавського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Олександр Супруненко подякував організаторам виставки за цікаву експозицію, підкреслив пізнавально-виховне значення оприлюднених матеріалів. Михайло Тяглий презентував до бібліотеки музею кілька новітніх видань, присвячених історії ромів та їхній долі на теренах України.

У презентації також взяли участь: голова ГО «Миргородські рома» (м. Миргород) Микола Чернявський, методистка Полтавського міського методичного кабінету Наталія Горпинченко, начальник відділу національностей і релігій, планування, обліку та звітності Полтавської ОДА –.Володимир Состін та інші.

Виставка «Зневажений геноцид» триватиме два тижні. Запрошуємо до Полтавського краєзнавчого!


Надрукувати   E-mail