Previous Next

Підсумки колосальної колективної роботи над проєктом Стратегії розвитку Полтавської області до 2027 року.

 Підсумки колосальної колективної роботи над проєктом Стратегії розвитку Полтавської області до 2027 року. Вже на наступному тижні вона буде винесена на розгляд та затвердження депутатського корпусу Полтавської обласної ради - фінішного етапу річної роботи посадовців,міжнародних експертів, науковців, представників бізнесу та громадськості.

Участь у засіданні колегії, під головуванням нашого Директора Інни Іщенко окрім членів колегії взяли участь члени робочої групи з розробки Стратегія2027, представники РДА та ОТГ Брали участь шляхом відеоконференції.

У вітальному слові Інна Сергіївна наголосила, що тривала та кропітка робота з розробки цього програмного документу успішно завершилась.
- Головною відмінністю нинішньої Стратегії від усіх попередніх є розробка та впровадження Smart-спеціалізації. Якщо визначити більш конкретно, то це можливість обернути взаємодію науки, бізнесу та місцевого самоврядування на абсолютно новий рівень розвитку регіонів та нові інвестиційні перспективи. Це дозволить впроваджувати інновації, використовувати сучасні наукові розробки, створювати нові конкурентні види діяльності. Ще однією відмінністю є те, що одна із цілей Стратегії до 2020 року передбачала реалізацію реформи децентралізації (створення громад), в наступному ж плановому періоді – це вже ефективне управління просторовим розвитком, забезпечення балансу екосистем та охорона довкілля - зазначила Інна Іщенко.

В чому важливість Стратегії та її вчасного затвердження?

Окрім очевидного визначення ключових векторів та цілей розвитку області, стратегія є базовим документом відповідність якому, згідно з бюджетного законодавства України, дає змогу реалізовувати ініціативи, проєкти за рахунок державної підтримки за програмно-цільовим методом. Окрім цього, відповідність регіональній стратегії є однією із ключових умов при поданні ініціатив та проєктів на отримання підтримки міжнародних донорів та грантових програм.

Стратегія націлена не розвивати те, що і так досягло своїх висот, а підкреслювати ключові й виняткові аспекти, яким на сьогодні приділено недостатньої уваги та розвиток яких матиме комплексний вплив на загальну соціально-економічну систему розвитку області.

Протягом поточного року спільно з членами Робочих груп виконана значна робота та здійснено багато напрацювань за трьома стратегічними напрямками, проведено анкетне опитування серед бізнесових кіл, мешканців області та наукових установ.

Розроблений проєкт Стратегії пройшов громадське обговорення та був доповнений з урахуванням наданих пропозицій.

З квітня місяця було проведено 19 засідань робочої групи з розробки Стратегії, в тому числі 1 засідання Керівного комітету.

Напрацювання проєкту Стратегії проводилось в постійній взаємодії з національним експертом зі стратегічного планування Програми «U-LEAD з Європою» Oleksandr Voloshynskyy.

Важливою особливістю регіональної Стратегії є її відповідність цілям Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року. Наразі Державна Стратегія ще не розроблена, проте Мінрегіон, яке займається розробкою, попередньо надало можливість ознайомитись з її проєктом, який має назву «Розвиток та єдність, орієнтовані на людину».

На основі методики розрахунків спільно з представниками промислових підприємств області та науковцями було визначено основні напрямки smart-спеціалізації для регіону:
• використання потенціалу місцевих мінеральних ресурсів, в тому числі покладів бішофіту, в промисловому та агропромисловому секторах економіки, індустрії здоров’я і краси;

• забезпечення умов для інституційної підтримки розвитку інновацій, їх комерціалізації та трансферу технологій в усі сфери регіональної економіки, стимулювання співробітництва на рівні освіта-наука-бізнес.
створення умов для проходження процедур стандартизації і сертифікації продукції місцевого бізнесу та впровадження інноваційних розробок в напрямку смарт-спеціалізації;

• використання наявного потенціалу лікувальної та санаторно-курортної бази для забезпечення психологічного, фізичного, психічного та соціального здоров’я людини, в т.ч. у напрямку реабілітації.

Завдаки партнерству з Проект "Партнерство для розвитку міст" проміс / pleddg ми отримали колосальну підтримку в питанні проведення стратегічної екологічної оцінки (СЕО), яку здійснили експерти проєкту.

Тож дякуємо всім, хто долучився до розробки та приділив свій час та увагу регіональному розвитку та візії #Полтавщина2027.

Окрема подяка нашим друзям, фахівцям, професіоналам своєї справи Iryna Dudka, Irina Bryzhan, Вадим Штефан (Vadym Shtefan), Ірина Особік, @olena.strelnyk, Ольга Комелина, Sergii Harkusha, Алексей Северин (Oleksii Severyn), Катерина Клавдієва, Олександр Дудка (Oleksandr Dudka) та всім всім всім.

Окрема дяка представникам депутатського корпусу обласної ради, які активно долучалися до наших засідань та роботи, а також сьогодні знайшли слушні аргументи та пропозиції, зокрема Oleksandr Bilenkyi, Олег Диденко, Руслан Рогов, Людмила Овчаренко, @Сергій Шевчук, Юрий Кобченко, Ігор Горжій та інші.

Дякуємо всім за активність та підтримку.