До уваги туристичних організацій та громадян, які подорожують за межами України!

За інформацією  ВООЗ в ряді країн спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації з небезпечних інфекційних хвороб, що мають міжнародне значення, зокрема, хвороба, спричиненої вірусом Ебола (ХСВЕ), чуми, близькосхідного респіраторного коронавірусного синдрому (МЕRS-СоV), хантавірусної інфекції, холери, жовтої гарячки, гарячки Денге та інших геморагічних гарячок.

У багатьох країнах Африки, Азії та на Індійському узбережжі реєструються випадки захворювань на вірусну геморагічну гарячку Чикунгунья. Вірусна геморагічна гарячка Ріфт-Валлі розповсюджена в країнах Південної і Центральної Африки, Мадагаскару, Саудівської Аравії, Ємену. Реєструються й інші та періодично з’являються нові небезпечні інфекційні хвороби, що мають міжнародне значення.

За 10 міс. п.р. зареєстровано 34 випадки захворювань (0,081 на 100 тис населення) на вірусні геморагічні гарячки, за аналогічний період 2018р. 18 вип.- 0,042 на 100 тис. (збільшення на 16 вип.):
-        6 вип. геморагічної гарячки з нирковим синдромом: по 3 вип. у Київській
області та м. Києві, вірогідні переносники збудника - мишовидні гризуни;
-        2 випадки захворювань на гарячку Чикунгунья зареєстровано у м. Києві.
захворіли подорожуючі при відпочинку у Таїланді;
-        18 вип. ГЗН: 8-у Полтавській, 6 у Запорізькій областях, по одному - у
Донецькій, Київській, Херсонській областях та м.Києві;
-        8 вип. захворювань на гарячку Денге: 4 - у м. Києві, 3 - у Київській та один - у Запорізькій областях. Переносниками збудника були комарі, інфікування відбулося на відпочинку в Індонезії (о.Балі), Мальдівах, Таїланді. Всі захворілі вказували на укуси комарами під час відпочинку.

Надрукувати   E-mail