У Полтавській ОДА відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму облдержадміністрації

15 січня 2020 року  у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму облдержадміністрації.

Участь у засіданні взяли директор Департаменту культури і туризму ОДА Валентина Вождаєнко, заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Ірина Особік, представники структурних підрозділів ОДА та міської ради, Північно-Східного міжрегіонального відділення Українського інституту національної пам’яті, науковці, архітектори, громадськість.

« Спільно з новою командою Полтавської облдержадміністрації ми будемо продовжувати охороняти і популяризувати культурну спадщину. 2020 рік проголошений Президентом роком будівництва, тому ми віримо тільки на позитивні зміни в рамках охорони об’єктів та пам’яток»,-наголосила  директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

В рамках засідання розглянули проєкт історико-архітектурного опорного плану міста Зіньків, який представила Людмила Танилович з Інституту культурної спадщини (м.Київ). У документації описані 28 об’єктів, які представляють історичну цінність. Також на засіданні заслухали оцінку впливу на археологічну спадщину будівництва автодороги державного значення М-22 Полтава — Олександрія на ділянці обходу м. Кременчук з мостовим переходом через р. Дніпро. Члени консультативної ради також розглянули облікову документацію на об’єкт культурної спадщини — місце масових розстрілів “Пушкарівський Яр” у м. Полтаві. Матеріали про результати пошукових робіт у 2019 році на території колишніх «артскладів» у Полтаві представила голова ГО «Пушкарівський яр» Олександра Супряженко. Об’єкту хочуть присвоїти статус нововиявленої культурної пам’ятки — визначного місця.


Надрукувати   E-mail