У Полтаві розглядали справи щодо реабілітації репресованих жителів Полтавщини

16 січня 2020 року у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбулося засідання регіональної комісії з реабілітації у Полтавській області жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років.

До складу комісії увійшли голова Полтавської обласної організації “Всеукраїнське товариство політичних в’язнів та репресованих”, голова регіональної комісії з реабілітації Анатолій Банний, заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко, також до складу комісії увійшли представники облдержадміністрації, обласної ради, прокуратури, СБУ, громадських організацій, історики, науковці.

Розпочалося засідання з хвилини мовчання якою присутні вшанували пам'ять члена комісії, історика Віктора Ревегука, який помер наприкінці 2019 року.

Першим на комісії розглянули звернення жителя Чутівського району щодо реабілітації його діда Меркурія Петровича Лисака 1885 року народження. Після війни його засудили на 10 років. Чоловік так і не повернувся з таборів додому. Члени комісії ознайомилися з матеріалами справами та одностайного рішення не прийняли, тож вирішили звернутися за додатковою інформацією до Полтавського державного архіву та Фонду оперативно-розшукових справ.

Члени комісії підтримали звернення Віри Липчак, жительки міста Лубни, про визнання її реабілітованою, як такої, що стала жертвою тоталітарного комуністичного режиму.

По справах Біленького І.М., засудженого 01.10.1920 року та Новохацького П. І., засудженого 27.08. 1928 року колегією Полтавської губернської Надзвичайної Комісії документи готуються, дане питання доопрацюють і вже на наступному засіданні приймуть рішення та направлять його до профільної національної комісії.

Після прийняття рішення полтавською комісією відповідні мотивовані рекомендації направлять до інституту національної пам’яті( м. Київ). 


Надрукувати   E-mail