У Полтаві презентували переписку Григорія Костюка та Олекси Ізарського

20 січня 2020 року у приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського відбулася презентація книги «До вас я маю особливу симпатію…» Листи Григорія Костюка до Олекси Ізарського 1955-1995».

Книга надрукована у полтавському видавництві «Дивосвіт»  за кошти обласного бюджету згідно з Планом випуску соціально значущих видань на 2019 рік.

У репрезентованій книзі усі листи публікуються вперше і подаються в хронологічній послідовності. Фонетичні, орфографічні й стилістичні особливості мови автора збережені з урахуванням норм сучасного правопису.  До цієї публікації увійшли листи (91лист) видатного вченого-літературознавця  Григорія Олександровича Костюка до відомого письменника, уродженця Полтави Олекси Ізарського (Олексія Григоровича Мальченка) періоду січня 1955р.-грудня 1995р. (публікуються вперше), а також вступна стаття автора-упорядника Олександра Петровича Ротача, примітки до листів та алфавітні покажчики імен і географічних назв.

Так, 91 лист, що дбайливо зберігався адресатом за життя. Після смерті О. Ізарського архів та частина бібліотеки письменника були переслані його розпорядником і давнім приятелем В. Г. Рінгом-Сухиним (м. Клівленд) у Полтаву Аллі Олександрівні Ротач, яка передала отримані матеріали до відділу рукописних фондів та текстології Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, Державного архіву Полтавської області, обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського та Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Оригінали листів Григорія Костюка передаються упорядником до Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка. В архіві Г. Костюка, у 2000-му році переданому ним на зберігання до цього ж інституту, зберігаються й листи Олекси Ізарськог.

Це видання Олександр Ротач присвятив 95-літньому ювілею від дня народження свого батька – відомого українського письменника і літературознавця Петра Петровича Ротача.


Надрукувати   E-mail