У Полтаві вшанували пам’ять Героїв Крут

28 січня 2020 року напередодні відзначення дня пам’яті Героїв Крут у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбувся меморіальний захід. В рамках заходу відбулася презентація тритомного видання, присвяченого 100-річчю Української революції, «Українська революція 1917-1921. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи» та фільму «100 років Української революції. Полтавщина. Фільм третій».


Участь у заході взяли заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, перший заступник міського голови Полтави Ігор Федій, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко, курсанти Полтавського військового коледжу, науковці, учнівська молодь, студентство.
Хвилиною мовчання присутні вшанували полтавців, які загинули в бою на залізничній станції Крути в 1918 році. На знак пошани до загиблих кращі курсанти військового коледжу поклали квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку, Загиблим Українським Козакам та Меморіалу пам’яті загиблих учасників АТО на Алеї Героїв.
«Важливо знати та пам’ятати нашу історію, шанувати її героїв. Приємно, що полтавці зробили неоцінений внесок у дослідження, аналіз і донесення до широкого загалу цих героїчних і важливих подій», – наголосила Катерина Рижеченко.
До Дня пам’яті Героїв Крут та 100-річчя Української революції директор науково-редакційного підрозділу «Центр дослідження історії Полтавщини», заслужений учитель України Олександр Білоусько, один з авторів-упорядників презентував третю книгу тритомного видання «Українська революція 1917-1921. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи».
«Полтавщині пощастило що влада розуміє значення подібної роботи фінансує та допомагає. Жодна область немає нічого подібного. Книга структурована, легко сприймається, дані відповіді на всі питання»,- зазначив Олександр Білоусько.
Фільм «100 років Української революції. Полтавщина. Фільм третій» презентували заслужений журналіст України Анатолій Мішин( автор сценарію) та редактор, член Національної спілки кінематографістів України, заслужений журналіст України Наталія Іванченко. Також над фільмом працювали член Національної спілки кінематографістів, заслужений працівник культури України Дмитро Старіков (режисер постановник), член Національної спілки кінематографістів України Максим Старіков (оператор-постановник), журналіст Сергій Блавацький, Костянтин Худолій (монтаж), Леонід Сорокін (звукорежисер), Олеан Шарбенко (комп’ютерна графіка). Спогади сучасників відтворювали актори Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя заслужений артист України Богдан Чернявський, Ольга Чернявська, Олександр Бородавка.
«Наш фільм побудований як кінодокумент на фактах і спогадах сучасників. Кіно для тих хто думає і уміє аналізувати. Ви побачите багато паралелей з сучасністю, на жаль не зовсім приємних»,- розповіла Наталія Іванченко.
Книга та фільм були випущені за кошти обласного бюджету на замовлення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

 


Надрукувати   E-mail