Previous Next

У Полтаві відбувся вечір пам’яті Віктора Ревегука

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбувся спогад-реквієм «Година світлої пам’яті Віктора Яковича Ревегука, історика і педагога».
Захід було приурочено до сороковин відомого полтавського науковця, який здійснив поважний внесок в історичну науку й укріплення традицій боротьби за національну свободу і державну незалежність України.


За упокій душі спочилого молився Отець Микола Храпач, священик Свято-Покровської церкви.
Віктор Ревегук виховав кілька поколінь своїх послідовників –учителів історії і науковців, адже впродовж тривалого часу він викладав на історичному факультеті Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка. Він автор багатьох історичних видань та монографій з історії України та Полтавщини. Віктор Ревегук був активним учасником ідеологічної розбудови нової Української держави від самого початку її створення. Наріжним каменем його наукової діяльності виступили моральні цінності православ’я. Вони втілилися у дослідженні тих проблем історії Полтавщини, що тривалий час замовчувалися офіційною історією УРСР. Серед цих проблем історія національного відродження українців початку ХХ ст., події Української революції 1917–1923 рр., історія Голодоморів 1921–1923 рр., 1932–1933 рр., 1947 р.; останні роки життя письменника В.Г. Короленка, організація національно-патріотичного підпілля полтавців та їх життя у роки нацистської окупації міста й області та ін.
Своїми спогадами про Віктора Ревегука поділився заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, який наголосив: «Будемо думати над меморіальною дошкою, спробуємо перевидати книги Віктора Яковича, щоб вони дійшли до всіх шкільних бібліотек».

У заході взяли участь рідні Вікторі Яковича, служителі церкви, друзі, колеги, учні дослідника, його ідейні послідовники.
Упродовж 13–16 лютого 2020 року у музеї діятиме експрес-виставка власних речей Віктора Ревегука, наукових видань історика та книг, презентованих йому колегами й однодумцями.

 


Надрукувати   E-mail