Previous Next

Полтавському симфонічному – 20!

Сьогодні важко собі уявити культурне життя Полтавщини без Полтавського академічного симфонічного оркестру – незмінного учасника усіх культурно-мистецьких акцій, обласних свят і мистецьких фестивалів та урочистих заходів з нагоди календарних, державних свят і пам'ятних подій.


Творчий колектив було створено палким пропагандистом класичної симфонічної музики народним артистом України Віталієм Скакуном 2000 року при обласному музично-драматичному театрі як його структурний підрозділ. Паралельно з роботою над театральними виставами, симфонічним оркестром під орудою В.М. Скакуна було створено багато концертних програм, що складаються з творів світової класичної музики та сучасної класики.
Постійними творчими виконавцями оркестру є плеяда кращих музикантів Полтави та інших регіонів України, які співпрацюють з оркестром від дня його заснування. Упродовж 20-літнього періоду існування оркестр плідно співпрацював з провідними майстрами музичного театру, талановитою молоддю України, міжнародними майстрами сцени близького і дальнього зарубіжжя. Серед цікавих доробок симфонічного колективу – музичні програми, створені за участю солістів зі світовими іменами з Південної Кореї, США, Японії, Італії, Німеччини, Бельгії, Франції, Туреччини, Ірландії, а також, – прониклива ораторія-реквієм «Тридцять третій» Всеукраїнської культурологічної акції «Правда жива», що створена спільно з народною хоровою капелою «Почайна» Національного університету «Києво-Могилянська академія» та камерного хору «Гілея».
На чолі з головним диригентом й ідейним засновником колектив брав участь у найпрестижніших музичних форумах, зокрема, у Міжнародних музичних фестивалях «Єврооркестр» та «Київ Музик Фест», став співорганізатором Відкритого регіонального фестивалю-огляду інструментальної музики «Тьомкінські дні у Кременчуці», є лауреатом Полтавської обласної премії імені І.П. Котляревського у номінації «Музично-пісенна творчість».
Дбаючи про популяризацію національного музичного мистецтва на теренах України та у світі полтавські музиканти були частими гостями жителів і військових в АР Крим. 2006 року оркестр було запрошено на гастролі в Італію, де полтавці дали близько 50 аншлагових концертів, підтверджуючи високу виконавську майстерність та стверджуючи імідж незалежної України.
Оркестр був і залишається творчою лабораторією сучасних українських композиторів, диригентів і солістів. Колектив популярний в Полтавській області та добре знаний в Україні та за кордоном. Репертуар оркестру складають симфонії та концерти Бетховена, Брамса, Шуберта, Ліста, Рахманінова, Чайковського, Прокоф’єва, Шостаковича, симфонічні твори від епохи бароко до сучасного авангарду, акомпанементи інструментальних і вокальних творів, сучасні естрадні твори, джазові композиції.
З нагоди 20-ї річниці плідної та насиченої цікавими подіями та вагомими мистецькими досягненнями творчої діяльності від імені усіх багаточисельних шанувальників класичної симфонічної музики та щирих прихильників Полтавського академічного симфонічного оркестру

ВІТАЄМО ШАНОВНИЙ ТВОРЧИЙ КОЛЕКТИВ!

Зичимо музикантам невичерпної животворної енергії для осягнення нових життєвих і творчих доріг.
Бажаємо, щоб повноводним джерелам натхнення ніколи не бракувало щедрої любові і незмірної життєдайної сили палких і відданих шанувальників!
Нехай усі гаразди будуть вашими постійними супутниками, бадьорість духу назавжди заполонить серця, а злагода і мир стануть надійним оточенням повсягденно і повсякчас!

 


Надрукувати   E-mail