Previous Next

Вікторина - "Що ви знаєте про історію Полтавського краю"

Шановні учні та студенти! Пропонуємо подумати, що ви знаєте про історію Полтавського краю й наших видатних діячів 19 - початку 20 століть?
На переможців вікторини чекають призи. Ну, що ж, розпочнемо.


Оскільки наближається 1 квітня - День народження Миколи Васильовича Гоголя,
більшість питань пов'язана з цим геніальним письменником.

1. Назвіть найстарішу споруду Полтави?
2. Які родинні зв'язки мали сім'ї Гоголів і Пушкіних ?
3. У чому секрет персня,замовленого після смерті М.В.Гоголя? Перстень експонується у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.
4. Що пов'язує одне з міст Полтавської області та творчість М.В.Гоголя?
5. Назвіть ім'я та прізвище фотографа, який жив і працював у Полтаві в 19 - на початку 20 ст. і створив альбом "Гоголь на родине".6. Назвіть ім'я та прізвище українського скульптора - автора пам'ятника М.В.Гоголю в Полтаві.
7. Яка установа носить ім'я М.В.Гоголя в Полтаві?
8. Хто з видатних українських діячів формував 5-й козацький кінний полк у селі Горошине на Полтавщині під час російсько - французької війни 1812 - 1814 рр. ?
9. Назвіть ім'я та прізвище дитини, портрет якої намалював Т.Г. Шевченко, перебуваючи в одному з панських маєтків Полтавської губернії.
10. Хто з українських композиторів, які народилися на Полтавщині в 19 ст., написав близько 100 музичних творів на вірші Т.Г.Шевченка ?
11. Хто з художників - полтавців мав військовий чин генерал - майора ?
12. Кого з борців - важкоатлетів, уродженців Полтавської губернії, світова преса називала " чемпіоном чемпіонів"?
Короткі відповіді на питання надсилайте на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 30 квітня 2020 року.

За більш детальною інформацією звертатися за посиланням - http://pkm.poltava.ua/ua/podii/1135-viktorina-shcho-vi-znaete-pro-istoriyu-poltavskogo-krayu.html


Надрукувати   E-mail