Previous Next

У Полтаві відзначають Міжнародний день музеїв.

18 травня щорічне свято музейництва. В цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали. Тож і музеї Полтавщини долучилися до цієї акції й відчинили двері для безкоштовного відвідування експозицій.
Цього дня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася театралізована екскурсія «Легенди музейного дворика» та презентація проєкту «Краєзнавчий фотодень». Привітати представників музейної справи, поспілкуватися й обмінятись досвідом завітали представники влади, зокрема, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко. директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА та представники найуспішніших музеїв області.
«Дуже хочеться, щоб слово музей не викликало у пересічних громадян нудьгу, на жаль є такий стереотип. Але якщо відвідати таку екскурсію, то враження неодмінно зміниться і байдужих людей не залишиться. І хочеться нагадати і побажати в цей святковий день що музей повинен зберігати, розвивати й доносити свою родзинку. Якими би експонатами не були наділені й переповнені музеї, дуже важливим є, як донести інформацію. Сьогодні був прекрасний приклад. Я дякую всім музейним працівникам за їх роботу, побажати натхнення й почуття власної цінності. Хочеться, щоб їх робота була достойно оцінена»,- поділилася враженнями від екскурсії Катерина Рижеченко.
Напередодні Міжнародного дня музеїв, команда Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського започаткувала челлендж #відкриваймузейнуУкраїну.
Щоб показати всю красу культурних надбань, працівники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського розповіли про свою установу та запросили колег долучитися до ініціативи. Наразі багато колег музейників Полтавщини та усієї України долучилися я до челенджу.