Previous Next

У Полтаві презентували наукове видання «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Машівський район».

18 травня 2021 року у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася презентація наукового видання «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Машівський район».
Цей проєкт реалізований за підтримки Полтавської обласної ради, Полтавської обласної державної адміністрації та Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА.
Видання продовжує дослідження про багатство культурної та історичної спадщини Полтавщини, зокрема, Машівського району. До книги окрім вступної статті увійшло 320 статей про пам’ятки району, із них 150 присвячені пам’яткам археології, 163-історії, 2- архітектури, 5- природоохоронним об’єктам. Серед них є комплексні, тобто одночасно є пам’ятками історії та техніки, а також історії та археології. У підготовці видання взяли участь працівники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Комунального закладу «Центр охорони та досліджень пам’яток археології «Полтавської обласної ради, вчені та краєзнавці Полтави та Машівського району. Загалом книга є результатом кількарічної науково-дослідницької роботи 34 авторів. Протягом кількох років науковцями здійснені експедиції по території Машівського району. Були проведені дослідження вже відомих пам’яток всіх видів, а також виявлені раніше невідомі об’єкти культурної спадщини.
«Це єдине видання де збирається вся інформація про об’єкти історико-культурної спадщини нашого регіону. Це 16 випуск зводу пам’яток історії та культури України Полтавська область. Це останній випуск який здійснений в територіальних межах колишнього Машівського району. Наразі цей район став кількома територіальними громадами. Робота проводилася протягом 30 років. Над випуском працювали науковці з Києва, Полтави, місцеві фахівці з історії другої світової війни і т. д . Серед авторів Микола Якименко, якого на жаль нещодавно не стало. Напевно це знак пам’яті цієї людини. Зараз ми вже працюємо над наступним випуском зводу, він буде присвячений Гребінківській територіальній громаді. Ця робота буде в загальному доступі і викладена на інтернет –ресурсах. До речі, в інших областях тільки почали випускати подібні випуски зводу пам’яток», -розповів директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко.