Previous Next

У Полтаві відкрили виставку творів майстрів –килимарства та гобеленів.

30 червня 2021 року у відділі мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського відбулося відкриття одразу двох виставок: виставки творів майстрів – носіїв елемента нематеріальної культурної спадщини України «Традиція рослинного килимарства селища Решетилівка» - «Натхненні рідним краєм» та виставки «Родинне древо», на якій представлені гобелени родини Пілюгіних.
Захід провели в рамках реалізації культурно-мистецького проєкту з охорони та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини Полтавської області ініційованого Обласним Центром народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради спільно з відділом мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського.
У 2018 році елемент нематеріальної культурної спадщини «Традиція рослинного килимарства селища Решетилівка» наказом міністерства культури України внесена до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
«Характерною та важливою рисою елемента нематеріальної культурної спадщини «Традиція рослинного килимарства селища Решетилівка» є творчі династії майстрів килимарства в родинах яких декілька поколінь працює в цьому виді народного мистецтва», -наголосила ведуча заходу Наталія Свиридюк.
На виставці, яка присвячена 30-річчю Незалежності України представлено творчий доробок родин Бабенків, Вакуленків, Шевчуків, Деркачів. Творчі роботи Токової Ніни та працівників Всеукраїнського центру вишивки та килимарства та Решетилівської майстерні художніх промислів «Соломія», власником якої є атестований майстер НСМНМУ Сергій Колінченко. Також в рамках спільної виставки широко представлено мистецтво родини Пілюгіних: гобелени Євгена Пілюгіна та його доньок Ольги та Наталії.