Адреса: 36014, м. Полтава, вул. Соборності, 45; e-mail: kultura@adm-pl.gov.ua тел.: +380532561630, факс: +380532609329 Пн-Чт 8:00-17:15, Пт 8:00-16:00   
Департамент культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації

Версія для осіб із порушенням зору

paywatch_logo4.png
Previous Next

Дендропарк загальнодержавного значення "Криворудський"

ДЕНДРОЛОГІЧНИЙ ПАРК ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ
«КРИВОРУДСЬКИЙ»

Неповторна самобутність і краса Полтавського краю, його багата історична спадщина, чисте повітря і цілюща вода обумовлюють важливе значення Полтавщини як екологічно чистої зони відпочинку та туризму.
У Полтавській області 388 територій та об’єктів природо-заповідного фонду, у тому числі – 30 державного значення, що входять до обласного туристичного маршруту «Заповідна краса Полтавщини».
Так, на території Семенівського району знаходяться дендрологічний парк загальнодержавного значення «Криворудський», заказники державного значення Гракове і Солоне, а також заповідні об’єкти місцевого значення – пам’ятки природи: дуб звичайний, Богданівський і Веселоподільський парки.
Дендрологічний парк загальнодержавного значення «Криворудський» (площа – 12 га) розташований на півдні Семенівського району Полтавської області на території села Крива Руда. Для догляду за парком рішенням Полтавської обласної ради створено комунальну установу «Рекреаційний центр Криворудський».
Сам дендропарк «Криворудський» заснований у 1960 році місцевим шанувальником природи Сергієм Марковичем Лопатою (22.04.1907-13.01.1983).
Працівниками РЦ «Криворудський» систематично вживаються заходи щодо оновлення та збагачення дендрофлори парку, яка на даний час представлена понад 300 видами. У колекції дендропарку зберігаються рідкісні (8 видів) та екзотичні (13) дерева і кущі. З метою обліку рослин та для проведення систематизованої екскурсії дендропарком, його територію розбито на 11 секторів з позначенням штучно створених тематичних куточків.
Щороку милуються дендропарком «Криворудський» близько 4 тисяч екскурсантів у складі організованих груп та безліч гостей, котрі приїздять на гостини до криворудців.
Відродження парку продовжується. Попереду реконструкція окремих ділянок, створення нових ландшафтних груп дерев і кущів, рекреаційних майданчиків, а головне – подальше збагачення колекції та пропаганда науково-освітньої й історико-культурної цінності парку, промоція його туристично-рекреаційної привабливості.
Отже, колекція дендропарку загальнодержавного значення «Криворудський» не залишить байдужим жодного відвідувача та спонукатиме до щирої любові рідної землі, флори і фауни, що нас оточують.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЕКОФЕСТИВАЛЬ «ЛЕЛЬ»
Щороку у травні комунальною установою «Рекреаційним центром Криворудський» Полтавської обласної ради проводиться Всеукраїнський екологічний фестиваль «Лель», який вже є традиційним на Полтавщині.
Лель – це Бог Землі, родючості, добробуту й кохання, тому девіз фестивалю: «З любов’ю до природи, з любов’ю до України!».
Метою фестивалю є збереження й розвиток української культури, виховання любові та почуття відповідальності за збереження рідної природи, збереження самобутності й традицій українського народу, патріотичне виховання дітей та молоді, надання виконавцям можливості для підвищення професійного рівня й стимулювання їхньої творчості.
Всі етапи фестивалю проходять на конкурсній основі та не мають вікових обмежень. Переможці отримують звання лауреата та нагороджуються дипломами і призами.

Контактні дані:
38262 Полтавська обл., Семенівський район, с. Крива Руда
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Замовлення екскурсій за телефоном (Екскурсії безкоштовні!): +38(050)7470726 (Валентина Геннадіївна).
https://www.facebook.com/profile.php?id=100033682613784

divider888.png

Анонси

Галерея

divider_copy.png
f1.png
f2.png
divider888.png

Культура і мистецтво

divider_copy.png
divider888.png

3D Тури

Facebook

divider_copy.png
divider888.png

Туристичні маршрути

divider_copy.png

Mobile