Обласний методичний кабінет навчальних закладів мистецтва та культури

Обласний методичний кабінет навчальних закладів мистецтва та культури (далі ОМКНЗМК) – є головною регіональною багатопрофільною, методичною установою з координації діяльності мистецьких шкіл Полтавської області. ОМКНЗМК було створено у квітні 1991 року з метою збереження національної педагогічної школи, освітніх традицій, спадкоємності та розвитку дитячої і юнацької творчості в регіоні.
Діяльність ОМКНЗМК спрямована на розвиток позашкільної освіти, розкриття здібностей та обдарувань учнів мистецьких шкіл Полтавщини, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні, розвитку творчого потенціалу педагогів та керівників закладів мистецької освіти, вивчення й узагальнення їх перспективного педагогічного досвіду, залучення кращих з них до конкурсів професійної майстерності, навчально-методичної роботи.
ОМКНЗМК проводилася значна робота із збереження мережі системи позашкільної освіти (музичної, вокальної, хорової, хореографічної, образотворчої, декоративно-ужиткової, театральної тощо) на Полтавщині, яка складається із 44 мистецьких шкіл, при яких відкрито 37 філій та класів у сільській місцевості та де навчаються 11 491 учень, працюють 1 155 викладачів.
На сьогодні ОМКНЗМК – багатопрофільна установа культури і мистецтва із завданнями інформаційно-методичної роботи. Маючи повну галузеву нормативно-правову базу, використовуючи досягнення мистецьких навчальних закладів Полтавської області, ОМКНЗМК:
– здійснює аналітичну та просвітницьку діяльність;
– вивчає проблеми та тенденції розвитку галузі;
– бере участь у роботі атестаційних комісій;
– надає інформаційну, методичну та консультативну допомогу закладам культури і мистецької освіти;
– координує роботу методичних об'єднань викладачів мистецьких шкіл Полтавської області;
– аналізує й узагальнює провідний педагогічний досвід працівників та навчальних закладів;
– проводить обмін досвідом з іншими регіональними науково-методичними центрами України.
З метою вирішення проблем початкової мистецької освіти проводить науково-методичні конференції, наради, семінари-практикуми, майстер-класи; редагує, розробляє методичні рекомендації, посібники з фахових питань, впроваджує власні методичні рекомендації у практичну діяльність навчальних установ мистецтва та культури області; працює над збагаченням та розширенням навчального та концертного репертуару для мистецьких шкіл, видає авторські збірки, нотний матеріал провідних діячів мистецтва як Полтавщини, так і України.
Кожного року, згідно з вимогами сьогодення, традиційні заходи річного плану роботи ОМКНЗМК (конкурси, фестивалі, відкриті публічні концерти, олімпіади, виставки, пленери тощо) доповнюються новими й актуальними. Багато проектів стали традиційними, вони проводяться щорічно, урізноманітнюються яскравими формами, вирізняються активністю учасників та глядацьким інтересом. Загалом установою започатковано понад 30 мистецьких заходів, в яких за останній навчальний рік взяли участь близько 4 000 вихованців і творчих учнівських колективів мистецьких шкіл Полтавщини. Заходи мали на меті сприяти гармонійному й духовному розвитку учнів мистецьких шкіл області та ознайомити широку громадськість з обдарованими юними талантами.
З 2010 року установу очолює Ліна Богодиста. Ліну Вікторівну нагороджено Почесною грамотою Полтавської обласної ради, Почесною грамотою Полтавської обласної державної адміністрації, Подякою міського голови, грамотами Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв України, Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації. Колектив ОМКНЗМК нагороджено Почесною грамотою Міністерства культури України та грамотою Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.

 


Надрукувати   E-mail